Serwis Woda.org.pl poświęcony jest takim zagadnieniom jak gospodarka wodno-ściekowa, modernizacja kanalizacji i wodociągów, nowe technologie poszanowania wody, finansowanie inwestycji wodnych oraz polityce i prawodawstwu wodnemu. Dział prawny i forum wodne pomoże znaleźć odpowiedzi na najbardziej nurtujące pytania.
Źródła zanieczyszczenia wody - Źródła obszarowe
Data publikacji: wtorek 09.03.2010
Autor: szczepan.call Publikacje autora
Brak oceny -
Odsłon: 2686
Komentarzy: 0
Wyślij emailem wybraną publikację Drukuj publikację Zapisz jako plik pdf publikację     DODAJ DO ELEFANTA.PL DODAJ DO WYKOP.PL DODAJ DO DIGG STUMBLE IT DODAJ DO REDDIT


Dostęp do artykułów archiwalnych starszych niż 30 miesiące, możliwy jest jedynie dla zarejestrowanych i zalogowanych użytkowników.

Zarejestruj się bezpłatnie, bądź jeżeli masz już konto, zaloguj się:

Login: Hasło:
 Zapamiętaj mnie


Ogólnie o wodzie
Rozmowa ze Stanisławem Gawłowskim, sekretarzem stanu w Ministerstwie Środowiska
CZARNEGO SCENARIUSZA W WYPEŁNIANIU UNIJNYCH ZOBOWIĄZAŃ NIE BĘDZIE Mimo ogromnych nakładów finansowych i wielu nowych inwestycji Polska nadal ma ogromne potrzeby do zrealizowania w gospodarce wodno-ściekowej...
Ostatnio dodane artykuły:

Woda pitna
Koszalin ma zbiornik retencyjny na Dzierżęcince
Zbiornik retencyjny na rzece Dzierżęcince w Koszalinie zapełniony. Ochroni on mieszkańców Koszalina i ich mienie przed podtopieniami. W niedalekiej przyszłości będzie też miejscem rekreacji i wypoczynku. Inwestycję w 80 procentach sfinansował WFOŚiGW w Szczecinie.
Ostatnio dodane artykuły:

Zanieczyszczenia wód
Nowa perspektywa finansowa UE 2014-2020. Wyzwania dla ekologii i ochrony środowiska.
Środki z funduszy europejskich na lata 2014-2020 będą odgrywać – podobnie jak w obecnej perspektywie finansowej UE 2007-2013 - kluczową rolę we wspieraniu ochrony środowiska w Polsce. Dotyczy to zarówno środków Funduszu Spójności w ramach programu krajowego, jak i środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego - w ramach innych programów krajowych oraz regionalnych.
Ostatnio dodane artykuły:

Gospodarka Wodna
Gospodarka odpadami w województwie zachodniopomorskim – rozwiązania systemowe
Fundusz finansuje działania beneficjentów, które zmierzają do zminimalizowania ilości składowanych odpadów oraz odzyskiwania i przetwarzania surowców wtórnych. Dużego znaczenia nabierają również przedsięwzięcia związane z zapobieganiem powstawaniu odpadów i likwidacją nieefektywnych składowisk.
Ostatnio dodane artykuły:

Transport wodny
Podsumowanie POIiŚ
Sfinansowanie projektu przy udziale środków unijnych jest procesem dość trudnym i skomplikowanym chociażby ze względu na to, że trzeba spełnić szereg kryteriów aby otrzymać dofinansowanie. Sama realizacja przedsięwzięcia również wymaga przestrzegania warunków umowy i wytycznych wynikających z licznych rozporządzeń unijnych. Zatem pojawia się pytanie: czy warto? Oczywiście, że warto, bo dla każdego podmiotu nie ma lepszego źródła finansowania niż dotacja unijna. Ponadto Beneficjenci, którzy sięgnęli po te środki wiedzą , że Fundusz jako Instytucja Wdrażająca dysponuje doświadczoną kadrą, która wspiera Beneficjentów nie tylko merytorycznie, ale również proponuje różnego rodzaju rozwiązania pozwalające na ustalenie korzystnego montażu finansowego dla planowanej inwestycji. Kładziemy duży nacisk na budowanie relacji z naszymi Beneficjentami, bo mamy do osiągnięcia wspólny cel – chronić nasze środowisko dla przyszłych pokoleń.
Ostatnio dodane artykuły:

Ochrona przeciwpowodziowa
Lider Ekologii 2014
Półtora miliona złotych otrzymają w tym roku zachodniopomorscy liderzy ekologii. Rusza trzecia edycja konkursu organizowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie.
Ostatnio dodane artykuły:

Pozostałe informacje o wodzie
WPŁYW INTENSYFIKACJI ROLNICTWA NA ODPŁYW Z GLEB FOSFORU DO WÓD POWIERZCHNIOWYCH
W warunkach dużej antropopresji wprowadzane są do gleb znaczne ilości biogenów, które mogą zwiększać obieg pierwiastków oraz ulegać wymyciu w głąb ich profilu glebowego [SPYCHAJ-FABISIAK i in. 2001]. Ilość wymywanych substancji z gleb jest ściśle powiązana z ich gospodarką wodną kształtowaną przez natężenie opadów, rodzaj systemu melioracyjnego, zwięzłość gleb i intensywność gospodarowania [Koc i in. 2002]. Fosfor i potas, obok azotu, są powszechnie stosowanymi składnikami nawozowymi wprowadzanymi w większych ilościach przy intensyfikacji rolnictwa. Im wyższy poziom gospodarowania, tym wyższe stężenie tych skład-ników w roztworze glebowym. Przy stosunkowo wysokiej zawartości fosforu w glebach, obserwuje się wzrost jego wymywania w głąb profilu glebowego i zwiększony odpływ systemami melioracyjnymi do wód powierzchniowych [SAPEK A. 2001; SAPEK B. 2001; Koc i in. 1999].
Celem badań było określenie wpływu intensywności rolnictwa na odpływ związków fosforu do wód powierzchniowych z obszaru zlewni użytkowanej rolniczo.

Ostatnio dodane artykuły:
Świeże informacje wprost do twojej skrzynki! Zapisz się na nasz newsletter:
Format wiadomości:
Zwykły tekst
HTML
Wydarzenia gospodarcze
Subskrybuj kanał Wydarzenia kanał rss
Ostatnio na forum
SSubskrybuj kanał Nowości na forum kanał rss
Temat Odsłon
Tematów: 14887 | Posty: 32709 | Odsłon: 1086988
Najpopularniejsze tematy
SSubskrybuj kanał Nowości na forum kanał rss
Temat Odsłon
Nasi Partnerzy
Wavin Wydawnictwo Wiedza i Praktyka Atlas Copco Bison Consulting Wydawnictwo Dashofer Hydrochemia Instytut Nafty i Gazu Politechnika Koszalinska Politrade Vattenfall Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny Trokotex Instytut Chemii Nieorganicznej Fundacja Poszanowania Energii Johnson Controls Poleko

Ważne informacje: pliki cookies . ochrona prywatności . reklama . regulamin . współpraca
Nasze pozostale serwisy: energia.org.pl . odpady.org.pl . proekologia.pl
Nasz adres: ul.Przyszłości 31/2, 70-893 Szczecin, biuro@zieloni.com.pl, tel.888 285 285